Serdecznie witamy na stronie internetowej HearCom

Niniejsza witryna jest przeznaczona dla każdego, kto zainteresowany jest zagadnieniami związanymi z procesem słyszenia oraz komunikowania się – zarówno dla specjalistów, jak i wszystkich innych osób, którym nieobca lub nieobojętna jest podejmowana tu tematyka.

Strona zawiera liczne informacje dotyczące przesiewowych badań słuchu, diagnostyki audiologicznej oraz rehabilitacji słuchu w Europie. Serwis opracowywany jest przez specjalistów zaangażowanych w projekt HearCom, sponsorowany przez Unię Europejską. Więcej informacji nt. konsorcium HearCom znajdziesz w dziale O projekcie. Niestety, w chwili obecnej wiele podstron jest jeszcze na etapie tworzenia. Odwiedź proszę działy O projekcie oraz Specjaliści.

Dlaczego proces komunikacji jest tak istotny?

Proces komunikowania się z innymi jest szczególnie ważny w większości sytuacji spotykanych w życiu codziennym. Jeśli rozwinęła się nas wada słuchu, jest nam o wiele trudniej sprostać sytuacjom, które nie stwarzały żadnego problemu w przeszłości. Jednym z najważniejszych celów projektu HearCom jest opracowywanie oraz wdrażanie nowych technologii oraz rozwiązań, które usprawnią słyszenie osób z ubytkiem słuchu oraz obcokrajowców, zwłaszcza w przypadku, kiedy konwersacja ma miejsce w niekorzystnych warunkach akustycznych (hałas).

 

Ta witryna sieci Web jest obsługiwane przez:
  Fraunhofer Institute for Applied Information Technology

 

 

News